ZOO PLZEŇ

testbg3

Základní informace:

Nejzápadnější z českých zoologických zahrad, tímto přízviskem se ZOO Plzeň pyšní už od roku 1926. Komplex sloučený s botanickou zahradou se rozprostírá na celkové ploše 21 ha. Zvířata jsou zde chována v podmínkách, které jsou co nejlépe přizpůsobeny místům jejich přirozeného výskytu. Proto je zde možnost spatřit prostorné výběhy, kde se společně potkává několik různých druhů zvířat. Zahrada je rozdělena podle světadílů a v jednotlivých částech jsou pak umístěny zvířata a rostliny na základě jejich geografického původu. Mezi pozoruhodné výběhy patří zejména volný výběh šelem a opic, výběh hnědých medvědů a Dům afrických kopytníků. Rovněž milovníci plazů a dalších druhů drobnějších živočichů si zde najdou svou oblíbenou část.

Zoo pravidelně pořádá nejrůznější komentované prohlídky, pravidelná veřejná krmení a ukázky výcviku dravců. Je otevřena po celý rok.

Otevírací doba Zoo a BZ (areál):
listopad - březen: denně od 9.00 do 17.00
duben - říjen: denně od 8.00 do 19.00

Více informací se můžete dozvědět na těchto stránkách. www.zooplzen.cz

 

s

| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení