Mariánské lázně

testbg3

40 minut cesty autem z naší farmy můžete objevovat krásy lázeňského městečka Mariánské lázně. Město je příjemným místem pro milovníky nádherné architektury, slavné minulosti či okouzlujících parků s nejrůznějšími fontánami a sochami.

A kam se tedy všude zajít podívat?

Město je sice mladší než jeho dvě bratrská lázeňská města, není však o nic méně krásné a učaruje Vás svými nepřebernými spousty možností. Při jeho návštěvě bychom Vám doporučili zaposlouchat se do zvuků malebné zpívající fontány, která v každou lichou hodinu spustí koncert libozvučných tónů. Od fontány při troše hledání objevíte všechny významné prameny, které se v lázních nachází. Na každém rohu na Vás čeká prodejna pohárků a nemusíte se tedy bát, že byste je neměli jak ochutnat. Do druhé ruky Vám přijde vhod lázeňská oplatka, která příjemně naruší chuť minerálních vod. Z těch nejvýznamnější je pramenů stojí za zmínu Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen či Karolinin pramen. Kouzelným příběhem o lásce jsou pak opředeny Ambrožovy prameny lásky.  Celkem je však v okolí lázní na 100 různých minerálních pramenů, a ne všechny jsou zpřístupněny veřejnosti. Prameny jsou díky svému chemickému složení vhodné k léčbě nemocí ledvin a močových cest, dále nemocí pohybového ústrojí a metabolických onemocnění. Některé z nich jsou rovněž vhodné pro léčbu dýchacích cest či onkologických onemocnění. Vše je ale lepší okusit na vlastní kůži a od každého pramene pár doušků popít.  Po procházce lze doplnit energii v některé z místních kaváren a vyrazit do přilehlého okolí.

Naučný park Boheminium najdete na východním okraji Mariánských lázní. Prohlédnout si v něm můžete dokonalé makety významných stavebních a technických památek České republiky. Park je čtvrtým největším parket miniatur v Evropě a to už tedy stojí za návštěvu. V případě, že byste se rádi dozvěděli něco více o historii, zajděte do městského muzea, které je zřízeno v nejstarším dochovaném domě v Mariánských lázních. Můžete si zde prohlédnout expozici muzea doplněnou o Geologický park rozprostírající se v přilehlých prostorách budovy na ploše 10 ha.

Při troše štěstí město navštívíte v době, kdy zde bude probíhat některá z kulturních akcí, protože Mariánské lázně jsou plné života a od časného rána do pozdních večerních hodin zde najde zábavu, kde jaký výletník.

 

s

| Registrace