Mariánské lázně

testbg3

40 minut cesty autem z naší farmy můžete objevovat krásy lázeňského městečka Mariánské lázně. Město je příjemným místem pro milovníky nádherné architektury, slavné minulosti či okouzlujících parků s nejrůznějšími fontánami a sochami.

A kam se tedy všude zajít podívat?

Město je sice mladší než jeho dvě bratrská lázeňská města, není však o nic méně krásné a učaruje Vás svými nepřebernými spousty možností. Při jeho návštěvě bychom Vám doporučili zaposlouchat se do zvuků malebné zpívající fontány, která v každou lichou hodinu spustí koncert libozvučných tónů. Od fontány při troše hledání objevíte všechny významné prameny, které se v lázních nachází. Na každém rohu na Vás čeká prodejna pohárků a nemusíte se tedy bát, že byste je neměli jak ochutnat. Do druhé ruky Vám přijde vhod lázeňská oplatka, která příjemně naruší chuť minerálních vod. Z těch nejvýznamnější je pramenů stojí za zmínu Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen či Karolinin pramen. Kouzelným příběhem o lásce jsou pak opředeny Ambrožovy prameny lásky.  Celkem je však v okolí lázní na 100 různých minerálních pramenů, a ne všechny jsou zpřístupněny veřejnosti. Prameny jsou díky svému chemickému složení vhodné k léčbě nemocí ledvin a močových cest, dále nemocí pohybového ústrojí a metabolických onemocnění. Některé z nich jsou rovněž vhodné pro léčbu dýchacích cest či onkologických onemocnění. Vše je ale lepší okusit na vlastní kůži a od každého pramene pár doušků popít.  Po procházce lze doplnit energii v některé z místních kaváren a vyrazit do přilehlého okolí.

Naučný park Boheminium najdete na východním okraji Mariánských lázní. Prohlédnout si v něm můžete dokonalé makety významných stavebních a technických památek České republiky. Park je čtvrtým největším parket miniatur v Evropě a to už tedy stojí za návštěvu. V případě, že byste se rádi dozvěděli něco více o historii, zajděte do městského muzea, které je zřízeno v nejstarším dochovaném domě v Mariánských lázních. Můžete si zde prohlédnout expozici muzea doplněnou o Geologický park rozprostírající se v přilehlých prostorách budovy na ploše 10 ha.

Při troše štěstí město navštívíte v době, kdy zde bude probíhat některá z kulturních akcí, protože Mariánské lázně jsou plné života a od časného rána do pozdních večerních hodin zde najde zábavu, kde jaký výletník.

 

s

| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení