GARANT NAŠÍ VÝROBY PANÍ KVĚTOSLAVA ŠUSTOVÁ

Děkujeme paní profesorce Ing. Květoslavě Šustové, Ph.D. za odborný dohled a pomoc při přípravě naší sýrárny. Bez ní a jejích rad by naše sýry neměly lahodnou chuť, tvar a vůni, kterou se mohou pyšnit dnes.

Životopis:

Absolventka Fakulty potravinářské a biochemické technologie, Vysoké školy chemickotechnologické v Praze začínala jako technickohospodářský pracovník v mlékárně Lacrum Brno, v roce 1995 nastoupila
na dráhu akademického pracovníka na Mendelově univerzitě v Brně, kde až do roku 2018 let vykonávala pedagogickou i vědeckou činnost v oblasti zemědělství a potravinářství.

V současné době působí jako vedoucí Katedry gastronomie a hotelnictví na Vysoké škole obchodní a hotelové v Brně, kde se specializuje na oblast gastronomie. Řadu let přednášela na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Od r. 2013 přednáší rovněž na vysoké škole v Polské republice, na Katedře Inżynierii Biosystemów, Politechnika Opolska. V r. 2016 byla oceněna ministrem školství Polské republiky nejvyšším státním
vyznamenáním za přínos pro edukativní činnost.

Je autorkou a spoluautorkou mnoha původních vědeckých prací evidovaných v databázích WOS a SCOPUS, odborných sdělení ve vědeckých časopisech, publikací v odborných časopisech a příspěvků na
světových, mezinárodních či národních konferencích. Je spoluautorkou monografií „Kulinární cestování“, „Management služeb hotelnictví a cestovního ruchu III“ „Mléko: produkce a kvalita“ a „Chováme ovce“.
Připravila odbornou publikaci určenou pro faremní zpracovatele mléka „Technologie zakysaných mléčných výrobků“, podílela se na přípravě odborné publikace „Produkce, zpracování a odbyt biomléka“. Je také spoluautorkou vysokoškolských skript „Mlékárenské technologie“ „Mlékárenské technologie, návody do cvičení“, „Fyziologie a hygiena výživy“, „Gastronomie“, „Technologie potravin“ a několika e-learningových studijních opor. Je řešitelkou a spoluřešitelkou řady výzkumných grantů.

V posledních letech její výzkumné aktivity směřují do oblasti využití bioaktivních látek v potravinářských technologiích. Odborně se zaměřuje na pomoc v rozvoji faremního zpracování, provádí odbornou a
poradenskou činnost na podporu rozvoje venkovního prostoru v oblasti týkající se malovýroby, inovačních technologií, hygieny, marketingu a prodeje lokálních produktů, rozvoji gastroturistického soukromého podnikání.

 

s

| Registrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení