6 DŮVODŮ, PROČ NAKUPOVAT ČESKÉ POTRAVINY

1. ČESKÉ = KVALITNÍ

Co do kvality a bezpečnosti potravin má Česko jedny z nejlepších potravin. Časpis Then Economist ty české umístil na 25. místo ze 113 zemí světa. Mezi postkomustickými státy jsou dokonce na prvním místě. Naše potravinářské normy byly vždy jedny z nejpřísnějších.

2. ČERSTVOST

U českých potravin máte mnohem větší jistotu, že budou čerstvé, a to v duchu " z rukou českého zemědělce přímo k vám ". Necestují tisíce kilometrů v letadlech či kamionech, neabsolvují překládku či týdny nedozrávají po cestě. Možná nejsou jablka z jihomoravské farmy tak lesklá a velká, ale jsou zdravější a chuťnější, protože jsou méně chemicky ošetřována. 

3. CENA

Je pravdou, že některé české potraviny jsou dražší. Avšak víte, že za své peníze dostanete kvalitu. Buďte ochotni akceptovat vyšší cenu českých potravin, stejně jako to u svých výrobků dělají Němci či Francouzi. Buďte hrdí na naši zemi a na její produkty! Pokud jim totiž nedáte v obchodě přednost, může se stát, že nabídky zmizí. 

4. PODPORA VLASTNÍHO REGIONU

Podpořte českou ekonomiku. Nákupem tuzemských potravin totiž pomáháte místním zemědělcům a tím rozvoji místa, kde žijete. Ty nejlepší jsou od roku 2010 oceňovány titulem "Regionální potravina". Staleté konzumace a přirozená selekce lokálních potravin navíc učinily české produkty ideálnímu pro náš zdravý a plnohodnotný život. 

5. ŠETŘÍTE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Věděli jste, že výrova potravin přispívá ke globálnímu oteplování více než všechna auta, kamiony, letadla a vlaky dohromady? Proč tedy spotřebovávat navíc obrovské množství pohonných hmot pro jejich přepravu? Vždyť jen česněk z Číny k nám urazí 23 000 km!

6. OCHRANA KRAJINY

Budou-li čeští zemědělci úspěšní, budou moci nadále na polích a pastvinách pěstovat své komodity. Zajistí tak, že se charakter krajiny nezmění, z polí se nestanou zastavěné plochy. Kupujte si krajinu, kterou máte rádi...

s

| Registrace